Principy sos-OF
logo sos-OF
Sdružení pro občanskou společnost - Otevřené fórum
postmaster [ zavináč ] sos-of.cz
Virtuální politické sdružení (stolní společnost) pro ty, kteří vyznávají stejné principy.
Navazuje na ideály Občanského fóra a prvních deseti let Strany pro otevřenou společnost.
Nepřehlédněte!
Blogy a weby členů a příznivců
Další nabídka
Vyhledávání

Vyhledat text

Informace
Technická správa webu: postmaster [zavináč] sos-of.cz
Softwarová podpora: Cabalsoft

(c) Copyright Jiří Lukáš, 2001-2005

TOPlist

Pavel Rytíř napsal

Celebritizace české politiky

Pár odlehčujících poznámek k volbám do Poslanecké sněmovny, jejich hlavním protagonistům a výsledkům.

Začnu-li nehezkým moderním obratem, tyto volby byly hlavně o negativní kampani - o strašení (před tím či oním, Řeckem, Paroubkem, Dinosaury). Nejlepší recept na dobrý výsledek (jako od M. D. R.): vezmi nějakou tu desítku či spíše stovku miliónů korun na kampaň (neznámý původ není překážkou), vraž do toho celebritu známou (jakkoliv) z televize a tvař se, že za nic nemůžeš, u ničeho jsi nebyl a že ta celebrita kandiduje najednou ve všech krajích. Nejvyšší čas, aby Karel Gott připravil výběrové řízení na stranu, kde bude dělat v roce 2014 předsedu. To vše jsou samozřejmě kyselé hrozny člověka, který si myslel, že k úspěchu vede drobná práce (T. G. M.)
Slyším o nové politice, ale za nejsilnější stany místo Paroubka a Topolánka jednají lidé, kteří byli ve vrcholové politice - rozuměj poslancovali - déle než oni; Sobotka (od 1996) a Nečas (od 1992). O Schwarzenbergovi a Kalouskovi ani nemluvně, stejně jako o Filipovi. Ani takový pan Skokan za VV není žádná nová tvář. Ovšem novost bez znalostí také není vše, jak už dává k dobrému R. John. Nové není ani to, že se opět objevil "druhý vítěz" P. Nečas, který se snaživě nabízí jako před čtyřmi lety J. Paroubek aniž by vyčkal, až na něj přijde řada. A ona dle výsledku voleb přijde. To na předsedovi TOP09 je vidět, že byl šéfdiplomat. Znáte ten vtip, jak kamarádka říká té druhé, že udělala ze svého muže milionáře? Jak? Předtím byl miliardář. Tak ten si mohou říkat agentury, které radily v kampani ČSSD a ODS, aby je "vytáhly" na pěkných 22% resp. 20%.
Osobně mi budou ve Sněmovně chybět Zelení (SZ) a lidovci. Zřejmě trochu zafungovalo to K. H. B. zmiňované "nechoď Vašku s pány na led...".
Poté, co J. Paroubek rezignoval na předsedování, jsem si musel připomenout jeden úryvek z mé oblíbené knihy P. Ryana Jak jsem vyhrál válku. "Majora najednou přešla všechna zuřivost. Myslím, že ty Afgánce, svoje celoživotní nepřátele, opravdu miloval". Zdalipak to není s novináři a Paroubkem trochu podobné?
A na závěr něco z prostředí menších stran. Místopředsedkyně mé (dnes už vlastně bývalé) SOS kandiduje za Zelené, píše o tom na web SOS a předseda píše v článku k voličům, "aby šli volit", ale netroufne si jim poradit koho. Ani pro Moravskoslezký, Jihočeský, Plzeňský či Pardubický kraj? A to má SOS se SZ smlouvu, podle které je ve volbách do Sněmovny podporuje!

| Autor: Ing. Pavel Rytíř | Vydáno dne 30. 05. 2010 | 3573 přečtení | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky / pozvánky
22.10.2013: Mimořádné volby do PS PČR
25.-26. října 2013 se uskuteční předčasné volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Volte Zelené, KDU-ČSL, Starosty či Změnu, ale hlavně jděte k volbám a někomu svůj hlas darujte (pokud se obdarovaný špatně zachová k dárci, lze dar vymáhat zpět).
Vlajka pro Tibet 10. 3.
Krajské volby 2012
Čtení odjinud

Nejčtenější články za poslední rok

Neexistuji vhodna data!


Nejkomentovanější články za 9 měsíců

Databáze je prázdná!