Krajské volby 2012 - výsledek (Strašice). Шиповник и бергамот

Autor: Ing. František Nerad <frantisek.nerad(at)worldonline.cz>, Téma: František Nerad napsal, Vydáno dne: 20. 10. 2012

Komentář k výsledku krajských voleb (nejen) ve Strašicích.
Psáno pro Strašický pytlík.


Krajské volby 2012 – 4 зверобой продырявленный
Ing. František Nerad (SOS-OF, Alternativa)
www.snkvolby.cz
шиповник чайVolby skončily. Výsledek ve Strašicích napovídá toto:
Č. Vol. strana Hlasy %
7 Volte Pr.Blok www.cibulka.net 6 1,05
8 Strana Práv Občanů ZEMANOVCI 24 4,22
10 SDRUŽENÍ PRO NÁŠ KRAJ – SNK 28 4,92
22 Nár.socialisté-levice 21.stol. 0 0,00
37 Balbínova poetická strana 2 0,35
43 Komunistická str.Čech a Moravy 156 27,46
51 Strana zelených 3 0,52
53 DSSS-STOP NEPŘIZPŮSOBIVÝM! 7 1,23
57 Suver.-Strana zdravého rozumu 6 1,05
60 Česká str.sociálně demokrat. 136 23,94
61 TOP 09 a Starostové pro Plz.k. 21 3,69
70 Občanská demokratická strana 145 25,52
73 Koalice pro Plzeňský kraj 10 1,76
77 Strana svobodných občanů 2 0,35
93 Česká pirátská strana 18 3,16


     K volbám přišlo ve Strašicích z 1889 možných voličů jen 601, což je jen 31,92 %. To je varování první. Z těch 601 voličů vhodilo do volebních uren správné lístky jen 568, což ukazuje buď již velké procento protestujících, nebo na hloupost. To je varování druhé. Ze správně volících lidí volila veliká většina kamenné politické strany a nikoli na stranách nezávislé odborníky. To je varování třetí.
     Je to v podstatě návrat k předlistopadovému systému, kdy někdo z Prahy něco nařídil a my jsme to museli poslouchat. Ta menšina voličů, která se k volbám dostavila a volila to, to opět chce. Dobrá zpráva je, že kromě komunistů odmítají lidé ostatní extrémisty a populisty. Smutné je, že odmítají nestranické odborníky. Osobně jsem to už zažil třeba v Komárově, když mi jednou vedoucí řekl: „Jestli to chceš Františku někam dotáhnout, tady je přihláška do KSČ.“

     Inu dobrá, volby skončily přesně podle toho, co jsme (ti co politiku jen trochu známe) čekali. Lidé vidí rudě, tak si republiku natřeli téměř na rudo. Nebo se na to vykašlali, což je jejich problém, kterým ale vůbec nic nevyřešili. Ukázalo se, jak vrtkavý elektorát má ODS, která se sice prsí honosnými slovy, ale voliči je moc neposlouchají, speciálně dělá-li kopance typu zdražování života na úrovni státu i obcí.

     Sdružení pro náš kraj dopadlo relativně dobře. Ze sedmnácti volebních uskupení sedmí bez milionů, je dobrá vizitka. Já mám čisté svědomí, protože už dlouhou dobu tvrdím, že proti kamenným stranám se musejí ty malé spojit, jenže každý si myslí, že je nejlepší sám, tak dostali nakopáno do zadku. Příkladem je moje bývalá strana SOS, ze které jsem pro nesouhlas s novým směrováním v roce 2010 vystoupil. Na Liberecku velrybářským způsobem nabrali nové “členy” a ty, kteří nejen tam dělali volební úspěchy “vyloučili ze strany”. Ti si založili Sdružení starostů pro Liberecký kraj a suverénně tam volby vyhráli. SOS dostala ze zastupitelstva kopačky.
Kamarád Standa Rejchrt má jedno krásné přísloví:
Bav se s volem o sobotě, když jde v pátek na jatka!

     Strašice jsou vzorem pro to, jak to bude vypadat. Nemá cenu se vztekat, je třeba vzít rozum do hrsti a jít volit. Julian Tuwim o tom ale napsal jednu věc: “Vzal rozum do hrsti a zjistil, že nikdy nic tak malého v ruce neměl.”

     Nemá cenu to více komentovat. Nabídku jsme dali, poslouchat nářky nám nevadí. Kdo chce kam, ať tam jde, jak psali anonymové na obecním webu. Pravda je, že dost lidí vidí maximálně do zítřka a pozítří už do svého života moc nepočítají. Natož pak pozdější věk svých vnoučat. Hlavně, že se najedli dnes. No uvidíme za dva tři roky. Skákat jako blecha z jednoho koláče na druhý a hledat na něm jen rozinky jde jen do určité doby. Dokud na ty rozinky máme. Je fakt úplně jedno, jestli peníze na ty rozinky někdo ukradl, nebo jsme je vlastní blbostí prošustrovali. Výsledek je jediný – rozinky došly.


     No a víc k tomu nemám co napsat. Hlavní je, že chodím bez berlí a nebolí mě noha. Já se uživím, pokud mi to někdo „neznárodní“, nebo se nějaká „Strana“ nepostará o to, abych o práci přišel. Přečetl jsem si velmi dobře vzkaz webu obce Strašice:
Františku Neradovi: nerozumím tomu, proč by ODS Strašice měla za každou cenu mít kandidáta do Kraje. Strašičtí členové se především angažují ve své obci a zřejmě nechtějí sedět na 2, 3 nebo i více křeslech najednou. Což se na vývoji obce odráží příznivě, i když nyní nemají v Radě liberála, který zkouší zemanovsko-paroubkovskou metodiku "jít vládě po krku". ODS je etablovanou politickou stranou již s tradicí. Nejedná se o pidistraničku uplácanou někde bokem z dávno profláknutých regionálních politiků, kteří se dají dohromady ve smyslu "čínského klubu (J. F. Kennedy - Profily odvahy). Mj. tu musí projít důsledné primární volby, které generují kandidáty hájící zájmy celého regionu, tudíž i Strašic. Vyhraje-li bude se opět podílet na správě kraje. Určitě konečně dojde na "tankovku" i ostatní strašické bolesti.
     Ano, důsledné prokádrování v primárních volbách bylo v minulosti před 22 léty nutné. Ano, je třeba zacpat hubu liberálům, kteří kritizují vládu. Je třeba dostat do zastupitelstev poslušné „straníky“, kteří na pokyn řídícího hlasování, hlasují ne podle svého svědomí, jak slíbili, ale podle záměrů „někoho nahoře“! No a uvidíme, jak dojde na tankovku a jiné věci, které ve Strašicích chybí, nebo fungují špatně.
Представители рода — многолетние, очень редко однолетние травянистые растения, полукустарники, кустарники или деревья. Стебли большей частью четырёхгранные. Листья у некоторых видов супротивные, редко мутовчатые, большей частью цельнокрайние, сидячие или с короткими черешками, на поверхности и по краям или только по краям часто с просвечивающими, иногда с чёрными точечными маслянистыми желёзками. Зверобой даёт медоносным пчёлам много пыльцы, особенно по утрам[4]. По сведениям Энциклопедического словаря Брокгауза и Ефрона, зверобой обыкновенный вызывает болезненные явления у животных: головокружение, расширенность зрачков и общую притупленность, но смертного исхода не замечено. В сельском и лесном отношении имеют значение виды: Шиповники — листопадные кустарники и кустарнички, иногда вечнозелёные, с прямостоящими, лазающими или стелющимися стеблями различной высоты или длины, от 15—25 см до 8—10 м. Высота одних и тех же видов иногда может изменяться в зависимости от условий произрастания[4]. Обычно шиповники представляют собой многостебельные кустарники до 2—3 м высотой[4] и доживают до 30—50 лет[33]. Но некоторые экземпляры этих видов, достигающие возраста несколько сотен лет, вырастают в целые деревья. Старейшая роза (шиповник собачий) растёт в Германии на территории Хильдесхаймского собора. Её возраст, по разным оценкам, от 400 до 1000 лет[34]. Она достигает 13 м высоты, а обхват её ствола у основания достигает 50 см[4]. В субтропиках почти повсеместно встречаются вечнозелёные розы-лианы. Если они достигают древовидной формы, то форма ствола у них обычно изогнутая и свилеватая[4]. Существуют сведения о достижении экземплярами этих роз значительного возраста. В США в городе Тумстоун (штат Аризона) растёт роза Бэнкс (Rosa banksiae), посаженная там в 1885 году. Она занесена в Книгу рекордов Гиннесса как самая большая роза. Обхват её стволиков 3,7 м, занимаемая площадь — 740 м². Весной на ней распускается около 200 000 цветов[35]. На бывшей даче художника К. Коровина в Гурзуфе растут два экземпляра розы Бэнкс, возраст которых предположительно 100 лет. Возраст около двухсот экземпляров розы Rosa ×fortuneana на южном берегу Крыма — 100—150 лет[36]. https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A8%D0%B8%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%BA