Z kandidátních listin do "krajů"

Autor: Ing. Pavel Rytíř <info(at)pavelrytir.cz>, Téma: Pavel Rytíř napsal, Vydáno dne: 29. 09. 2012

Informace o kandidátních listinách s účastí členů sos-OF. A trochu o ex_SOS členech.

     Členové a příznivci sos-OF zůstávají v politice, i když nikoliv v jedné nové (náhradou za SOS) politické straně. Většina ovšem jako "bez politické příslušnosti". шалфей
     Pohled na volební server ČSÚ ukazuje, že do krajských zastupitelstev kandiduje celkem 11 členů sos-OF, na různých stranických a koaličních kandidátních listinách. Martin Půta dokonce jako lídr Starostů pro Liberecký kraj. Více informací najdete v pravém sloupci tohoto webu, prokliky vedou na krajské (volební) weby. ягоды годжи
     Nelze nenapsat něco o účasti Strany pro otevřenou společnost. Po všech změnách a odchodech / vylučování je schopna postavit pouze jednu kandidátní listinu v Libereckém kraji. Předpokládám, že stejně jako v Liberci 2010 nepřekročí 5% hranici a poprvé ve své historii skončí bez krajského mandátu. Pravda ještě 5 členů SOS posiluje Olomouckou KL J. Bobošíkové. Naopak vyloučená členka SOS Pavla Brady (náměstkyně primátora Opavy) vede Moravskoslezkou KL Strany Zelených. Již dříve "Kolomazníkovci" odehnaný Marek Pieter je dvojkou SLK.
     Kritériem politické úspěšnosti je vůle voličů, vyjádřená volebním výsledkem. Uvidíme tedy, jak voliči zhodnotí "změny", kterými SOS v posledních letech pod taktovkou předsedy Kolomazníka a předsedkyně Halamové prošla.

PS
Autor se poprvé od roku 1990 aktivně neúčastní voleb a proto si naplánoval dovolenou na druhou polovinu září. Tím omlouvá poněkud pozdní vydání článku.