Opravdu všechno stojí za houby?

Autor: Ing. František Nerad <frantisek.nerad(at)worldonline.cz>, Téma: František Nerad napsal, Vydáno dne: 18. 04. 2012

Pohled ne_vládního politika na dnešní politiku trochu s odstupem.
Psáno pro Strašický pytlík.


MOTTO: Hrdinové z webových stránek монастырский чай
мелисса

:-) 25.02.12 13:59:16 ID:52620
Zlatý komunistí, ty po mě jaktěživo nic nechtěli. A kdyby mi spad barák na hlavu, tak se mi ani nevšimli. že, magistro :-)

z mailu 14.02.12 16:15:00 ID:52504
Do zbraně!!! Lide český!!!
Lidové povstání - sobota 3. března 2012
Na 3. března 2012 je neodvratně připraveno lidové povstání, ale nikoliv jen v Praze, kam obyčejní lidé nemohou, protože mnohde nemají už ani peníze na cestu ani na nocleh, ale lidové povstání proběhne ve všech spádových městech všech okresů. Naše vlastenecká povinnost nám velí, "Do zbraně!!!" ............... Zbavit moci škůdce tohoto státu a nechat je uhradit veškeré škody, které tady za krátkých 20 let napáchali...nebo jsme zase ty ustrašený Český kůzlata jako za vlády komunistů? ..............
Komunisti byli smečka darebáků, ale kam se hrabou se svým troškařením na tento neskutečný trotlbatalión bez rozdílu partajního vyznání napříč politickým spektrem. Myslíte, že lidé budou opět zvonit klíči nebo vezmou do rukou vidle a baseballové hole? Skoro mne děsí zeptat se : "Nebo budou cvakat závěry zbraní?"

ID:52437: 06.02.12 20:38:50 ID:52438
Všechno, úplně všechno je dnes postaveno na lžích a podvodech, u nás je to ještě navíc vylepšeno na zažitými praktikami a principy z dob předlistopadových. Otázkou je kam až to může tímhle stylem dojít.

     No upřímně řečeno, není to dnes v tomto státě procházka růžovým sadem, to přiznávám. Lidé nadávají na politiky, které ovšem svými hlasy do politiky dostali. Nějak nerozumím tomu, když někdo miluje nějakého spisovatele, sportovce, vhodí jeho jméno do volební urny, a když je pak jeho miláček zvolen, stane se z něho člen „trotlbataliónu bez rozdílu partajního vyznání napříč politickým spektrem“. Já bych spíše přemýšlel o tom, jestli jsem svojí volbou neudělal nějakou blbost já a v jakém batalionu se vlastně pohybuji já. Jsou tací, kteří žijí a bojují v anonymitě a myslí si, že se něco změní bez jejich účasti. Například dnes je sice už 31. 3., ale žádné lidové povstání se zbraněmi jsem tento měsíc nezaregistroval, nicméně denně poslouchám zprávy o průserech stany VV, pana poslance a exprimátora Béma s modrým ptákem na klopě (dnes už jen pod klopou) a jeho kmotra, hádání se ministrů o malichernosti. Vidíme lobbistické tlaky na prezidenta z východu i západu a od našeho prezidenta naopak tlaky na rozpad sjednocující se Evropy. Pan prezident se zkušenostmi dělení státu hledá zřejmě angažmá po ukončení svého volebního mandátu. Souhlasím s anonymem, opravdu mezi námi leží velmi naléhavá otázka: „kam až to může tímhle stylem dojít.“???

     Odpovědět si musíme jeden každý sám. Myslím si, že anonymně dojdeme tak akorát do ...... Podle mého názoru nemůže tyto tlaky ustát žádná vláda a něco se musí velmi brzo změnit. Jen si nejsem jistý, že to změní pánové Sobotka, Škromach či Zaorálek. Nejsem si také jistý, zda mezi námi neběhá nějaký jiný pan John, který nejprve za půl roku okouzlí tisíce lidí a pak je v druhé části roku naštve tak, že začnou psát podobné bláboly, jako je výše uvedená výzva k lidovému povstání.

     Mám osobní zkušenost z letenské pláně v Praze 26.11.1989. To bylo, podle mě, lidové povstání. ¾ milionu lidí na Letné v době, kdy režim hrozil, že ty lidi rozjezdí tanky z Rakovníka. Dnes kdejaký anonymní hrdina vyzývá k „boji“ ze židle v obýváku (a je připraven kdykoli počítač vypnout a vyhodit z okna, kdyby se náhodou zjistilo, že tu anonymní výzvu rozesílal on), ale na Letnou ochoten přijít není. Co kdyby ho tam někdo poznal a připomněl mu něco nepříjemného? A to armáda tankový pluk v Rakovníce zrušila!

     No uvidíme, jaké novinky přinese léto. Proslýchá se, že zásadní. Pravda, myslíme si, že v Horní Dolní je nám to jedno, co dělají v Praze, ale dopadne to na každého z nás, ať bydlíme kdekoli. Na podzim budou krajské volby, sociální demokrati by je měli nejraději spojené s parlamentními, protože si myslí, že celorepublikový malér přenesou i na krajskou úroveň a vyhrají všechno. Před 4 léty se holedbali v krajských volbách tím, jak zruší poplatky v nemocnicích. Dnes je ticho po pěšině, poplatky se platí dál, jen ve Středočeském kraji to vydrželo delší dobu. O to větší dluh však tento kraj má.

     Dnes je jasné, že ODS půjde od válu, ale vidět u toho válu pana Sobotku, kterému připravuje těsto k pečení pan Filip, mě také moc neuspokojuje. Měli bychom si promítnout těch posledních 20 let v hlavě a položit si další zásadní otázku: Na co vlastně těch 20 let bylo?

     Jak se změnily za těch 20 let Strašice, Rokycany, Plzeň, Praha a koneckonců i Evropa? Jak jsme se změnili my osobně? Umím toho víc, než před 20 léty? Byl jsem se někde podívat, jak to dělají tam? Naučil jsem se něco nového, na co jsem neměl před rokem 1989 šanci? Uměl bych udělat to, co dělá druhý, kterému závidím? Byl bych lepším starostou, než ten náš v obci? Co bych udělal, kdyby mě tam lidi zvolili? Anonymně nadávat (či kopírovat nadávky) umí každý. Vysvětlit občanovi na zastupitelstvu, že se mýlí, každý nedokáže. Jo vynadat mu, na to je každý kabrňák. Ale obhájit projekt, vysvětlit situaci, vypracovat souvislý text, vymyslet smysluplný postup, to nejde každému a anonymně je to blbost od úplného začátku.

     Opravdu tady stojí vše za houby? Já myslel jen létě, kdy rostou...Je pravda, že každý máme právo vidět cokoli jako krásné a to, co vidí jako krásné soused, se mě osobně nemusí líbit vůbec. Nicméně již není doba, kdy se přehlíží jiné názory, takže v normálně fungujícím demokratickém vedení obce, kraje, státu se vede diskuse. Už by to nemělo být tak, že se postaví Temelín bez debaty, vyvlastní pozemky bez diskuse, nařídí stavba dálnice bez diskuse s vlastníky pozemků, zabere území a udělá na něm vojenský újezd či hraniční pásmo se zákazem vstupu, schovají se do trezoru firmy a nahází do stoupy knihy, které se nelíbí někomu z vedení obce, kraje či státu. Pravda, jsou tady občas pokusy tyto věci vrátit zpátky do stavu, který tady byl a který jsem popsal výše. Pravda, jsou tady pokusy, někdy i povedené, nakrást si z cizího. Pravda je také to, že na to nejvíce poukazují anonymové ze svých židlí u počítačů, ale na jednání zastupitelstva obce, zastupitelstva kraje či za poslancem, kterého volili, se kritici moc nehrnou. A když přijdou, jsou málokdy schopni zformulovat nějaký návrh. Většinou jen nadávají obecně, přeposílají cizí maily a nejsou schopni se s nikým na ničem dohodnout. Uměli by, kdyby mohli, jen nařizovat co se líbí jim. Takže ano, na houby to je tady pro ty, kteří mnohdy ani neví, jak by to mělo být správně. No ale to je v demokracii jen jejich problém a mají docela dost šancí, jak to změnit a vyřešit. Bohužel mnohé z nich, zřejmě po zkušenostech z lidových milic, napadne takováto blbost: „Naše vlastenecká povinnost nám velí, "Do zbraně!!!"

Ing. František Nerad, sos-OF